Menu:

Novinky

11. srpna, 2022:

Od 1.9 opět zahájen prodej thují - podzim 2022

Více informací...

 

12. července, 2011:

Příčiny reznutí thují  ...video

Více informací...

 

 
Více informací:

Na živé ploty se používá nejhezčí­ odrůda „Smaragd“ ...


Užitečné rady:

arrow sázení thují
arrow pěstování
arrow hnojení
arrow choroby
 

pdf
ceník.pdf [1,44 MB]

 


 

ill titleHnojení

Thuje hnojíme 1x do roka hnojivem na jehličnany (zahrádkářské obchody). Hnojíme začákem vegetace - květen. Můžeme je ale přihnojovat i na podzim.

Doporučená hnojiva: Lignohumát, Hortilon Premium (okrasné dřeviny), Hořká sůl, Cererit ...

  • Lignohumát je rostlinný pomocný přípravek složený z přírodních huminových a fulvových látek v ideálním poměru. Tento přípravek má příznivý vliv na kořenový systém, růst a celkovou vitalitu rostliny. Je vhodný pro všechny rostliny.

  • Hortilon Premium je 100% vodorozpustné hnojivo a obsahuje všechny potřebné živiny, které zajišťují vyváženou výživu okrasných dřevin po celou dobu vegetace.

  • Hořká sůl je nejvhodnější rychle působící a bezezbytku rozpustné hnojivo, které odstraňuje nedostatek hořčíku - důležitá živina všech okrasných rostlin.

  • Cererit je bezchloridové třísložkové dusíkato - fosforečno - draselné hnojivo se stopovími prvky určené k zejména k výžiě ovoce, zeleniny a okrasných rostlin. Obsahuje v průměru 7% dusíku, 11% fosforečnanu rozpustného ve 2% kyselině citrónové jako P2O5 a 9% draslíku jako K2O. Cererit jsou světle šedé granule o velikosti 1 až 5 mm.